Ar verta sunerimti, jei valantis dantis kraujuoja dantenos ?

Jei valantis dantis kraujuoja dantenos, tai yra ženklas, kad reikia pasikonsultuoti su gydytoju odontologu. Kraujuojančios dantenos gali reikšti dantenų uždegimą (gingivitą) arba rimtesnes dantenų ligas – periodontitą.

Kas yra profesionali burnos higiena ?

Norint, kad dantenos ir burnos audiniai būtų sveiki, kasdienės taisyklingos individualios burnos higienos nepakanka. Vieną, du kartus per metus būtina atlikti profesionalią burnos higieną odontologo kabinete. Šios procedūros metu specialiais instrumentais pašalinamos minkštos bei kietos apnašos nuo dantų paviršių ir taip užkertamas kelias vystytis apnašose besikaupiančių bakterijų sukeliamoms ligoms. Taip pat įvertinama plombų ar protezų būklė, nupoliruojami dantų ir plombų paviršiai, paaiškinamos individualios burnos higienos rekomendacijos.

Kokie dantų balinimo būdai efektyviausi ?

Dantų balinimo procedūra gali būti atliekama odontologijos klinikoje arba namuose. Abu balinimo būdai yra efektyvūs. Vis dėlto, dantų balinimas namuose reikalauja daugiau laiko, pastangų ir kantrybės. Pasirinkus dantų balinimą profesionalaus odontologo kabinete vos po vieno vizito galėsite džiaugtis akinančia šypsena.

Ar dantų balinimas nekenkia dantims ?

Atliekamas pagal visas taisykles ir nurodymus dantų balinimas yra saugiausia kosmetinės odontologijos procedūra. Vis dėlto, prieš balinant dantis reikia įvertinti burnos būklę. Jei pastebimas dantenų uždegimas, ėduonis, nekokybiškos plombos, negydyti danties kanalai, balinimą patariama atidėti. Pirmiausia reikia sugydyti dantis ir burnos ertmę. OZO estetinės odontologijos ir implantologijos gydytojai tik po profesionalios konsultacijos parenka tinkamiausią ir saugiausią dantų balinimo būdą, paaiškina įvairių būdų privalumus ir trūkumus.

Kiek laiko tarnaus estetinis plombavimas ?

Bet kuris pasirinktas dantų restauracijos būdas nėra amžinas. Estetinis plombavimas tarnauja apie 8-10 metų, bet daug priklauso ir nuo paciento pastangų – kaip žmogus rūpinsis savo dantimis. Individuali burnos higiena ir profesionali burnos higiena kartą per pusę metų tikrai prailgins estetinio plombavimo tarnavimo laiką.

Kas yra estetinis plombavimas ir kuo jis skiriasi nuo ,,paprasto“ plombavimo ?

Estetinio plombavimo būdu galima atstatyti ne tik tokius dantų defektus kaip pigmentinės dėmės, ėduonis, bet ir pakeisti dantų spalvą, formą, išlyginti nelygius dantis. Estetinio plombavimo metu labai daug dėmesio skiriama užpildo spalvos ir skaidrumo parinkimui, poliravimui, kad plombos būtų kuo panašesnės į tikrą dantį ir beveik nepastebimos.

Ar dantų implantai ilgaamžiai ?

Kokybiškai įsodintas implantas, pasibaigus gijimo procesui, daugeliu atvejų gali būti atsparesnis už natūralaus danties šaknį. Teisingai prižiūrimi dantų implantai gali tarnauti visą likusį gyvenimą.

Kas yra dantų implantas ?

Dantų implantas – tai šaknies formos titaninis varžtas, kuris įsriegiamas į žandikaulio kaulą ir prie kurio po 3-6 mėnesių tvirtinamas danties protezas. Implantai gali būti atrama pavieniams dantų vainikėliams, vainikėlių tiltams ar išimamiems protezams.

Ar būtinas laikinas vainikėlis protezuojant neišimamais protezais ?

Dažniausiai taip. Laikini vainikėliai apsaugo nušlifuotus dantis nuo temperatūros, mechaninių, bakterinių dirgiklių, formuoja dantenas, neleidžia joms migruoti po atspaudo nuėmimo.

Ar reikia gydyti pieninius vaikų dantis ?

Dauguma tėvelių mano, kad pieninių dantų gydyti nebūtina, nes jie vis tiek iškris. Iš tikro reikia nepamiršti, kad po pieniniu dantuku yra nuolatinio danties užuomazga. Taigi, jei supūliuoja pieninis dantukas, nukenčia ir po juo esantis nuolatinis dantis. Tai gali lemti pakitusią nuolatinio danties spalvą, gali atsirasti dėmelių, paviršiaus nelygumų, silpnėja bendra organizmo būklė, nes jis nuolat kovoja su infekcija. Jei dantis laiku negydomas, jį ima skaudėti, o tai labai apsunkina gydymą, vaikas patiria dar didesnę baimę ir stresą. Ankstyvas pieninių dantų netekimas gali lemti netaisyklingą sąkandį.

Kada reikia vaiką pirmą kartą atvesti pas odontologą ?

Vaikučių burnos sveikata būtina rūpintis nuo pat ankstyvos vaikystės - kai tik pradeda dygti pieniniai dantys. Vaikų pieninių dantukų sveikata yra ne ką mažiau svarbi nei nuolatinių dantų.

Top