Vaikų dantų gydymas

Vaikų dantų gydymas

Pirmasis vizitas pas odontologą turėtų būti profilaktinis, kai išdygsta pirmas dantukas – 6-8 mėn. Odontologas pataria tėveliams kaip tinkamai prižiūrėti dantukus, parodo kaip juos valyti, paaiškina tinkamą mitybos režimą. Tėveliai dažniausiai pirmieji suteikia vaikui supratimą apie dantukų priežiūrą ir jų gydymą. Labai svarbu, kad ši pažintis būtų smagi ir įdomi, pasitelkiant knygutes ar filmukus, kuriuose viskas žaismingai pavaizduota. Tėveliams rekomenduojame vaikučius paruošti pirmajam vizitui pas gydytoją odontologą. Perteikti jiems vyresnių brolių, seserų, tėvų patirtis, taip pat leisti stebėti nesudėtingas jiems atliekamas procedūras odontologijos klinikoje. Vaikas turi apsilankyti pas gydytoją odontologą kol dar nieko neskauda. Juk vaikai yra labai smalsūs ir nori pažinti aplinką odontologijos kabinete, įrangą, priemones, medžiagas. Po tokių pažintinių – profilaktinių apsilankymo pamokėlių Jūsų vaikas ir gydytojas taps draugais ir dantukų gelbėtoju.

 

Kodėl būtina gydyti pieninius dantis?

Pieniniai dantys:

    1. Palaiko ir sudaro tarpus tarp dantų, kurie reikalingi dygstant nuolatiniams dantims.

    2. Padeda vystytis vaiko žandikauliui.

   3. Turi įtakos bendrai vaiko sveikatai ir virškinimo organų sistemos veiklai.

   4. Ėduonies pažeisti pieniniai dantys – tai infekcijos židinys vaiko organizme.

   5. Negydomi pieniniai dantys gali sukelti nuolatinių dantų sąkandžio problemų.

Vaikai taip pat nori džiaugtis gražia šypsena.

     Pieniniai dantukai gali būti plombuojami ir spalvotomis plombomis. Vaikučiai patys gali išsirinkti jų spalvą ir būti įtraukti į gydymo procedūrą, o tai skatina domėjimąsi dantukų sveikata.

 

Dantų silantavimas – apsauginė, profilaktinė procedūra.

Dantų silantai neleidžia bakterijoms ir maisto likučiams patekti į dantų vageles ir duobeles. Jas lengviau išvalyti ir prižiūrėti. Silantais padengiamos sveikos pirmųjų krūminių dantų vagelės 6 – 7 m. amžiaus vaikams, o 9 – 12 m. antrieji krūminiai dantys ir kapliai. Tai visiškai neskausminga profilaktinė procedūra – dantis nuvalomas šepetėliu ir padengiamas specialia skysta plombine medžiaga – silantu.

Top